Na ostrzu książki

Czytam i opisuję, co dusza dyktuje

Facebook Instagram YouTube Lubimy Czytać Pinterest

Żyj zgodnie z fazami księżyca – Kirsty Gallagher

13 lutego 2021

To książka o księżycu, jego magii i o tym, jak go wpleść w swoje życie.

   Tymi słowami autorka zachęca do sięgnięcia po nią. Przy czym pod pojęciem „magii” nie rozumie czarów, ale „magiczne” właściwości energii księżycowej, jaką niesie ze sobą cykl lunarny, a której pozytywne skutki  znalazłam wymienione na skrzydełku okładkowym.

   Autorka wykorzystuje energię księżycową w swoim życiu już od dziesięciu lat i dzieli się tą wiedzą z innymi, będąc nauczycielką jogi i medytacji oraz trenerką i mentorką księżycową, jak przeczytałam w krótkim biogramie umieszczonym w książce. Jest przekonana, że cykle księżyca oddziaływają na życie człowieka, o czym my, ludzie współcześni, zapomnieliśmy, oczekując, że nie tylko my, lecz także wszystko wokół nas powinno być takie samo każdego dnia. Ta postawa pełna ignorancji wobec natury jednak powoli się zmienia. Coraz więcej osób wraca do naturalnych cyklów w przyrodzie i chce żyć zgodnie z biorytmami. Chce na ten temat zdobywać wiedzę – zauważa autorka, która wielokrotnie, spotykając się z licznymi prośbami o polecenie publikacji pozwalającej zgłębić i poszerzyć ten temat, postanowiła napisać własną pozycję z podstawową wiedzą opartą na jej osobistych doświadczeniach. Przeznaczyła ją dla wszystkich tych, którzy chcą odzyskać kontrolę nad własnym życiem, wykorzystując do tego cykle księżycowe i ich energię do jeszcze lepszego niż dotąd poznania siebie i dokonania prawdziwych przemian w swoim życiu.

   Do zajrzenia w głąb siebie.

   Nie jest to jednak książka astrologiczna czy naukowa. To poradnik pomagający wpleść energię księżycową w życie, dlatego autorka nie stawia żadnych wymagań, a zwłaszcza wiary w astrologię, zapewniając – Każdy może zyskać potężną wiedzę i inspirację, dokonać kwantowego skoku w życiu dzięki współpracy z fazami księżyca. Wystarczy pozwolić, by księżyc stał się naszym przewodnikiem.

   Faktycznie tak jest!

   W pierwszym rozdziale autorka zawarła podstawowe informacje naukowe tylko po to, by wprowadzić kluczowe pojęcia, nazwy i zjawiska jak cykl lunarny, światło księżyca, a przede wszystkim jego fazy.

Czy tego chcemy, czy nie, to od nich zależy nasz stan emocjonalny, a nawet dobry sen, które autorka porównuje do procesu oddychania. Ta prosta, a jednocześnie trafna metafora niezwykle precyzyjnie oddaje istotę cyklu, kierunek przepływu energii księżycowej i zgodne z nim postępowanie. Omówiła również kilka narzędzi wspomagających to oddziaływanie podczas strategii pracy z księżycem, podsuwając również proste pomysły na pracę z energią nowiu i pełni księżyca w celu zestrojenia się z własnym lunarnym rytmem i przepływem energii. Całość tej wiedzy odniosła w kolejnych rozdziałach do wszystkich znaków zodiaku. Każdy z nich kończy podsumowującą go wiedzą w pigułce, by ułatwić sprawdzenie podstawowych treści bez konieczności zagłębiania się w cały tekst. Dwa ostatnie poświęca zastosowaniu kryształów w praktyce z energią księżyca oraz anomaliom występującym w cyklach znanym jako superksiężyc, zaćmienie czy niebieski i czarny księżyc. Dla ułatwienia pracy z książką podała kilka linków do stron internetowych, z których najpraktyczniejszym dla mnie był Kalendarz365.pl. Mogłam w nim sprawdzać nie tylko kalendarz księżycowy, ale również aktualną jego fazę. Przydaje się to, zwłaszcza gdy widok planety przysłaniają chmury. Pisząc te słowa, wiem, że w tej chwili jest nów, którego nareszcie nie mylę z pełnią. Wiem, że nie będzie go widać przez kilka dni i w tym czasie muszę zwolnić, odpuścić, ustąpić i nic nie forsować na siłę. Na włączenie energii i realizację zadań oraz brania od życia wszystkiego, co mi podsunie (niech będzie, że prawie wszystkiego!) przyjdzie czas, gdy księżyc zacznie przybierać. Niby proste i logiczne, ale zignorowane lub zapomniane w pogoni życia. Ta pozycja nie tylko przypomina o pulsowaniu natury, nie tylko pokazuje, jak wrócić do naturalnych cyklów, ale także pomaga tę wiedzę zastosować w praktyce, by z korzyścią dla siebie pracować z każdą fazą księżyca. W efekcie dla wszystkich mających z nami kontakt.

   Dla mnie to idealne uzupełnienie wiedzy zawartej w czytanej wcześniej książce Green Witch Arin Murphy-Hiscock.

   Zdania pisane kursywą są cytatami pochodzącymi z książki.

Żyj zgodnie z fazami księżyca – Kirsty Gallagher, przełożyła Elżbieta Kowalewska, Wydawnictwo Muza, 2021, 224 strony, literatura angielska.

Żyj zgodnie z fazami Księżyca [Kirsty Gallagher]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Autorka: Maria Akida

Kategorie: Poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *